Aktuality

Atletům AC Česká Lípa se na MČR dařilo 

Letošní mistrovství ČR v atletice se konalo v Hodoníně ve dnech 24 a 25 června, tedy přesně rok poté, co zdejší stadion těžce poškodilo tornádo. Na zrekonstruovaném stadionu padali výborné výkony, a na některých se podíleli i Českolipští atleti. Svoji první dospělou atletickou medaili z MČR vybojovala pro náš klub Kristýna Čechlovská v hodu diskem, který poslala do vzdálenosti 46,94 m a rozšířila tak bohatou kolekci medailí z mládežnických kategorií. Pěkné deváté místo obsadil mezi muži, teprve junior Bohuslav Janoušek, který poslal načiní na 54,76 m. Na dospělou medaili si bude muset ještě počkat, ale o týden dříve si přivezl z Ostravy bronz z MČR kategorie juniorů. Ještě lépe si v Ostravě vedla Kateřina Hadravová, která si s velkým náskokem doběhla pro titul mistryně ČR v kategorii dorostenek v běhu na 3000 m.

Vraťme se však ještě do Hodonína. Velice dobře se zde předvedli i českolipští odchovanci. V běhu na 5000 m nenechala nikoho na pochybách o svých kvalitách reprezentantka Tereza Hrochová, která si bez problémů doběhla pro titul a výbornou sezonu má i výškař Josef Adámek, který do své medailové sbírky přidal stříbro. Oba atleti startují v barvách Plzně. Nespokojená byla asi jen Michaela Trčová, která od letoška obléká dres Dukly. Ta skončila na devátém místě, ale jak známe Míšu, i ona jistě bude zase bojovat o medaile.

Záznam MČR v Hodoníně, kde uvidíte i naše medailisty, si můžete pustit v archivu ČT4 Sport a pokud chcete se chcete dozvědět o atletice trochu víc, můžete si ji přijít vyzkoušet na desetiboj dvojic, který se koná ve svátek 5. a 6. července na městském stadionu. Soutěž je určena i těm, kteří zatím s atletikou mají zkušenosti ze školních let, ale rádi se hýbou, stejně ta nezáleží ani na věku. Podrobnosti najdete na adrese https://clsport.cz/index.php?a=desetiboj

20.2.2022 Medaile atletů AC Česká Lípa

V Ostravské hale se o víkendu 19. a 20. února konalo MČR dorostu a juniorů. Nejlépe si podle očekávání vedla dorostenka Kateřina Hadravová, která v sobotu vybojovala stříbrnou medaili v běhu na 3000 m v čase 10:37,67 min a v neděli ještě nastoupila k běhu na 1500 m kde skončila v kvalitním času 4:58,19 min na desátém místě.

Štěpán Pícha vybojoval mezi dorostenci sedmé místo ve skoku o tyči, za výkon 402 cm vytvořil si osobní rekord v běhu na 60 m překážek časem 8,74 s a tím obsadil ve svém rozběhu 6. místo. Stejného umístění v této disciplíně dosáhl i junior Petr Stránský časem 8,75 s, v tyči přidal 9. místo za 392 cm a svoji všestrannost potvrdil 14. místem ve vrhu koulí výkonem 12,42 m.

Na 9. místě skončila ve skoku vysokém dorostenka Amálka Lorenzová za výkon 163 cm, Osobní rekord si na překážkách vytvořila Anička Černínová, čímž obsadila v rozběhu třetí místo a zůstala kousek od finále, a navíc přidala 13. místo ve skoku vysokém výkonem 154 cm.

V neděli se konal v Jablonci krajský přebor mužů a žen, kde se vedlo především českolipským koulařkám a koulařům. Mezi ženami s přehledem zvítězila Michaela Trčová, když poslala 4 kg těžkou kouli 13,71 m. Čtvrtá byla Zdena Janoušková a šestá Natálie Breuer, která ještě obsadila 4. místo v běhu na 60 m překážek. Bronzovou medaili mezi muži získal ve vrhu koulí Jan Effler, který 7,26 kg železa poslal do vzdálenosti 11,48 m čtvrté místo přidal Miroslav Špaček. Šesté místo ještě přidal Vojtěch Novák ve skoku dalekém a Jonáš Kendík v běhu na 800 m.

1.2.2022 – KP ve vícebojích a chůze

Atleti bojovali o první medaile

O víkendu na přelomu ledna a února se v Jablonci nad Nisou konal halový krajský přebor ve víceboji a chůzi pro kategorie od staršího žactva po dospělé. Své zastoupení zde měli i atleti AC Česká Lípa. Start do sezony se vydařil, a tak do České Lípy putovala řada medailí.
Druhé místo v halovém sedmiboji obsadil junior Petr Stránský, který vylepšil vlastní oddílový juniorský rekord výkonem 4742 bodů a stejné umístění zaznamenal v krajském přeboru také starší žák Vojta Novák. O účast na MČR si spolu s Petrem Stránským řekl třetím místem, a především kvalitním bodovým ziskem 4404 dorostenec Štěpán Pícha.
Třetí místo obsadila v pětiboji i Kateřina Klímová mezi ženami a na bronzovém stupínku stanula ve stejné disciplíně i juniorka Adéla Hrudová. Třetí mezi ženami libereckého kraje byla také Lenka Merhulíková v chůzi na 3000 m.
Ten závod odstartoval sérii atletických krajských přeborů v hale. Další, přebor dorostu a juniorů se koná již tuto sobotu 5. února, také v Jablonecké hale.

27.11.2021 – MČR v přespolním běhu (Valašské Meziříčí)

Dnes se konalo ve Valašském Meziříčí MČR v přespolním běhu dospělých a juniorů. V kategorii mílařů si dobře vedl Ondřej Chour, který v těžkých blátivých podmínkách doběhl na skvělém 7. místě! V kategorii juniorů skončil Jirka Dlouhý na 40. místě. Gratulujeme a přejeme šťastnou cestu domů.

Může jít o obrázek 6 people , people standing , outdoors a text that says 'ATLETIKA ČESKÁ LÍP!'

13.11.2021 – Krajský přebor LK v přespolním běhu

03.10.2021 – KPD nejmladšího žactva – finále (Liberec)

O víkendu proběhlo finále krajského přeboru družstev nejmladšího žactva v Liberci. Družstvo chlapců skončilo na 5. místě a dívky skončily na 6. místě. Z individuálních výkonů musíme vyzdvihnout Adélku Hadravovou (sestru úspěšné atletky-triatlonistky Kačky Hadravové), která přispěla druhým nejlepším bodovým ziskem ze 77 žákyň. Adélka dokonce vyhrála soutěž ve skoku dalekém, kde skočila krásných 416cm. Do top 10 se dostala i Vanesa Brejchová, která skončila na 7. místě. Z chlapců se nejlépe vedlo Matějovi Blažkovi, který skončil na 18. místě ze 74 startujících. Pochvalu zaslouží i zbytek našeho družstva!

Děkujeme za pěknou reprezentaci a rodičům za krásné fandění!

Popis není dostupný.

18.-19.09.2021 – MČR žactva (Mladá Boleslav)

V Mladé Boleslavi se uskutečnilo MČR žactva. Na tento republikový šampionát budeme dlouho vzpomínat. Vybojovali jsme dva cenné kovy a to zásluhou vícebojařek Amálky Lorenzové a Aničky Černínové. Děvčata nejprve nastoupila do rozběhu na 100m překážek a obě postoupily do finále. V nabitém finále skončila Amálka na 6. místě v osobním rekordu 14,56s a Anička doběhla na 7. místě v čase 14,65s. V žácích jsme měli také zastoupení a Jonáš Samek si v rozběhu zaběhl osobní rekord 14,68s, ale na postup to nestačilo. Amálka pak nastoupila do výškařského sektoru a vybojovala výkonem 166cm bronzovou medaili!

Druhý den začal rozběhem na 200m překážek a Anička svůj rozběh vyhrála a postoupila do poledního finále v nejlepším letošním čase 29,18s. Žák Jonáš Samek vyrovnal oddílový rekord 27,90s a skončil celkově na 13. místě. Lehce po poledni čekalo finále Aničku a ta skvělým taktickým způsobem vybojovala stříbrnou medaili v novém oddílovém rekordu 28,99s.

Všem patří velká gratulace a krásná reprezentace našeho klubu a města Česká Lípa.

Může jít o obrázek 4 people a text

 

18.09.2021 – KPJ dorostu a juniorů (Jablonec nad Nisou)

V Jablonci nad Nisou proběhl krajský přebor dorostu a juniorů. Vrhač Bohouš Janoušek se stal trojnásobným krajským přeborníkem a to ve vrhu koulí 11,97m, v hodu diskem 31,49m a v hodu kladivem 63,10m. Běžec Jirka Dlouhý posbíral kompletní sbírku medailí. Zlato vybojoval v běhu na 800m 2:06,50 min., stříbro na 400m a bronz na 1500m. Štěpán Pícha vyhrál skok o tyči, výkonem 380cm a stříbro bral v trojskoku. Adéla Hrudková skončila na čtvrtém místě v hodu kladivem.
Všem gratulujeme!

07.09.2021 – Běh do vrchu (Rakousko)

Letošního 19. ročníku Annaberger Berglauf běhu do vrchu se zúčastnili za náš klub, hostující závodníci bratři Petiškovi. Výborně si vedl starší Ondřej, který skončil na druhým místě v kategorii, když ho porazil pouze keňský profesionál Kiprotich Kemoi. Mladší Vojtěch doběhl na 7. místě. Díky oběma za skvělou reprezentaci klubu.

Popis není dostupný.

29.8.2021 – MČR do 22 let (Plzeň)

Michaela Trčová vybojovala stříbrnou medaili na MČR do 22 let ve vrhu koulí. V Plzni poslala kouli do vzdálenosti 13,86m. Druhý náš zástupce ještě věkem junior Bohouš Janoušek bral 5. místo v hodu kladivem v novém oddílovém rekordu 55,64m. Gratulujeme!

16.7.2021 – MČR ve víceboji staršího žactva (Plzeň)

Nádherné vystoupení starších žákyň na vícebojařském mistrovství ČR, které se konalo o uplynulém víkendu v Plzni! Republikového šampionátu se zúčastnili žákyně Amálka Lorenzová a Anička Černínová. Obě vylaďovali formu na soustředění v Bílině a dopadlo to nad očekávání. Amálka Lorenzová vybojovala bronzovou medaili v novém oddílovém rekordu 4822 bodů. Vytvořila si 4 nové osobní rekordy a to na překážkách 14,76s, v bězích na 150m 19,81s a 800m 2:27,17min a v hodu oštěpem 36,68m. Anička Černínová skončila na nepopulárním 4. místě, ale její celkový výkon 4670 bodů má také cenu medaile! Anička se zlepšila ve skoku vysokém 162cm, v hodu oštěpem 33,30m a v běhu na 800m 2:26,92 min.

Gratulujeme za skvělé vystoupení a reprezentaci města Česká Lípa!

Může jít o obrázek 3 lidé

4.7.2021 – 2. kolo II. ligy (Bílina)

V oslabené sestavě odjížděla naše družstva mužů a žen na druhé kolo II. národní ligy do Bíliny. Muži skončili na 8. místě a ženy si odvezly 7. místo. Nejlépe bodující závodnicí byla jako v prvním kole Kristýna Čechlovská, která vyhrála hod diskem 43,77m a dvakrát byla třetí v hodu kladivem 44,30m a v hodu oštěpem 39,64m. Veronika Sűssnerová byla dvakrát druhá v disku 40,54m a v oštěpu 42,07m. Z vítězství se radovala Michaela Trčová ve vrhu koulí 13,66m a Laura Matulová v běhu na 5km 19:10,99 min. V mužích dobře zaskákal v tyči Patrik Stupka, který si dal osobní rekord 415cm a ještě věkem dorostenec Štěpán Pícha, který dokonce překonal oddílový dorostenecký rekord 405cm. Dobře si vedl zlepšující se Jirka Dlouhý v běhu na 800m 2:02,30 min. Další kolo proběhne na konci srpna v Turnově.

Může jít o obrázek 6 people, including Patrik Stupka , people standing a outdoors

28.6.2021 – MČR mužů a žen, KP st. žactvo víceboj

O uplynulém víkendu proběhlo MČR mužů a žen ve Zlíně. Na tento šampionát, kde vesměs startuje celá česká špička, se nominovaly i dvě českolipské závodnice. Kristýna Čechlovská startovala v hodu diskem 44,67m a Michaela Trčová ve vrhu koulí 12,55m. Obě naše závodnice vybojovaly v nabité konkurenci shodné 6. místo.

V Rumburku se konal krajský přebor ve vícebojích staršího žactva a z něj si odvážíme krajský titul. Postarala se o něj Amálka Lorenzová, která dohromady posbírala 4511 bodů, což je nový oddílový rekord a dokonce se dostala na první příčku letošních českých tabulek! Druhé místo patří její kamarádce Aničce Černínové, která získala také velmi kvalitní bodový zisk 4422 bodů a to ji řadí hned na druhé místo v českých tabulkách. Republikový šampionát se uskuteční v polovině srpna v Plzni a věříme, že si děvčata udrží tak skvělou formu. Z chlapců se nejlépe v devítiboji umístil Jonáš Samek na čtvrtém místě se ziskem 4003 bodů.

Děkujeme za skvělou reprezentaci města Česká Lípa.

Může jít o obrázek 2 lidé

20.6.2021 – MČR „Gigant“, KP st. žactvo a KP ml. žactvo víceboj

Z Gigantu vezeme 3 cenné kovy!!!

Tři akce se uskutečnili o víkendu 19.-20. června 2021. Největší akcí byl „Gigant“ nebo-li MČR dorostu a juniorů v Kladně. Z tohoto republikového šampionátu vezeme tři cenné kovy. Kdo jiný mohl vybojovat medaili, než dorostenka Kateřina Hadravová a to v běhu na 1500m 4:43,43 min, kde získala třetí místo v novém oddílovém rekordu a druhý den přidala stříbro v běhu na 3000m 10:25,88 min., také v novém oddílovém rekordu. Bronzovou příčku vybojoval posledním pokusem v hodu kladivem junior Bohouš Janoušek, který hodil 61,57m, což je také nový oddílový rekord. Šampionátu se zúčastnili i dva naši vícebojaři. Junior Petr Stránský vypadl v rozběhu na 110m překážek 15,55s, v tyči dal 392cm (12. místo) a v oštěpu 52,80m (7.místo). Dorostenec Štěpán Pícha také vypadl v rozběhu na 100m překážek 15,74s, v tyči dal 360cm (9. místo) a v trojskoku skočil 12,39m (13. místo).

V Jičíně proběhl krajský přebor mladšího žactva v pětiboji a v něm Terka Mátlová vybojovala krásné 4. místo za výkon 1943 bodů. K medaili scházelo velmi málo, ale i tak pěkný výsledek.

V Liberci se konal krajský přebor staršího žactva a z něj si odvezla tři zlaté kovy Amálka Lorenzová. Titul získala na 100m překážek 15,25s, ve výšce 160cm a ve skoku dalekém 501cm. Zlatou medaili vybojovala Anička Černínová na 300m v pěkném čase 42,33s a čtvrtá byla na 200m překážek 31,50s. Zlato si odvezl i Jonáš Samek na 200m překážek 28,75s a třetí byl ve skoku o tyči 245cm. V běhu na 800m získala Lucka Křenčilová 3. místo za výkon 2:42,81 min. Bronzovou příčku vybojovala štafeta děvčat na 4x300m.

Všem gratulujeme za předvedené výkony a skvělou reprezentaci města Česká Lípa.

13.6.2021 – 1. kolo II. ligy (Praha – Eden)

Dnes proběhlo 1. kolo II. národní ligy v Praze. Naše ženy se v pražském Edenu umístily na 5. místě se ziskem 127 bodů a muži skončili na 6. místě s 88 body. Ženy znovu spoléhaly na silné vrhačské disciplíny a také se to potvrdilo. Nejlepší bodující závodnicí byla Kristýna Čechlovská, která vyhrála hod diskem 44,19m, hod kladivem 45,78m a třetí byla v hodu oštěpem 40,88m. Verča Sűssnerová byla 2x druhá v disku 41,88m a v oštěpu 44,13m. Michaela Trčová vyhrála v novém oddílovém rekordu vrh koulí za krásný výkon 14,52m. Dva oddílové rekordy padly v bězích na 3000m překážek. Ženský rekord překonala Kateřina Hadravová, výkonem 11:28,56 min. a suverénně zvítězila. Druhá doběhla Vendy Ryšavá a výkonem 11:50,83 min. překonala juniorský rekord. Věkem ještě starší žákyně Amálka Lorenzová skončila třetí ve skoku vysokém 159cm a čtvrtá ve skoku dalekém 523cm.

V mužích byl nejlepší Ondra Olšar, který vyhrál běh na 1500m 4:13,45 min. a šestý byl na 800m 2:02,26 min. Bohouš Janoušek vyhrál hod kladivem v novém oddílovém rekordu 52,85m. Na čtvrtém místě skončili v hodu oštěpem Petr Stránský 53,00m a na 3000m překážek Filip Švácha.

 

6.6.2021 – MČR ve vícebojích + KPJ dospělí (Třebíč + Mladá Boleslav)

O víkendu proběhli tři atletické akce. Celý víkend byl směřován na republikový šampionát do Třebíče ve vícebojích mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Za náš oddíl si vysloužili nominaci junior Petr Stránský a dorostenec Štěpán Pícha.

Oba dva chlapci se šampionátu ujali statečně a předvedli úžasné vystoupení! Prvním rokem dorostenec Štěpán Pícha si do Třebíče přivezl úžasnou formu a za dva dny slunečného počasí předvedl 10 osobních rekordů a zisk 5. místa v desetiboji v součtu 5923 bodů. Junior Petr Stránský si po zásluze odváží stříbrnou placku za nový oddílový rekord 6549 bodů. Petr si také vytvořil několik osobních rekordů. Tady jsou jejich výkony: https://online.atletika.cz/vysledky/46866/0/2

V Rumburku proběhlo 1. kolo II. ligy mužů a žen v chůzi. Milan Sviták st.vybojoval v desetikilometrové trati krásných 5. bodů pro družstvo mužů. Na krajských přeborech mužů a žen  v Mladé Boleslavi jsme vybojovali 11 cenných kovů, z toho 7 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Nejlepšího výkonu dosáhla teprve patnáctiletá žákyně Amálka Lorenzová, která všem ulétla a vytvořila nový oddílový rekord v běhu na 100m překážek v čase 15,21s a vymazala tak rekord úžasné Evy Jeníkové z roku 2010. Další zlato přidala ještě ve skoku vysokém za výkon 165cm. Tři medaile vybojovala vrhačka Kristýna Čechlovská a to zlato v disku a v kladivu a stříbro v hodu oštěpem. O další zlaté kovy se postarali Jirka Dlouhý v běhu na 800m, Míša Trčová a Honza Effler ve vrhu koulí. Stříbro si odvezl Patrik Stupka v hodu oštěpem a bronz bral Honza Effler v disku a Miroslav Špaček ve vrhu koulí.

Výsledky zde: https://online.atletika.cz/vysledky/48833

Skvělé vystoupení našeho oddílu! Gratulujeme : )

Může jít o obrázek 1 person a standing

24.4.2021 – MČR v běhu na 10000m (Skalica)

V sobotu 24. dubna čekal domácí běžeckou elitu další vrchol, kterým bylo mistrovství České republiky mužů, žen, juniorů a juniorek v běhu na 10 000 metrů na dráze, které se uskutečnilo společně se slovenským národním šampionátem ve Skalici. Náš klub reprezentovala juniorka Vendy Ryšavá a skončila na výborném 3. místě v novém oddílovém rekordu 40:56,53 min. V mužích startoval Ondra Chour a také si vedl skvěle. Doběhl také v novém oddílovém rekordu 30:55,86 min. a skončil na slušném 5. místě.

Skvělá reprezentace města Česká Lípa.

Může jít o obrázek one or more people a people standing

 

11.4.2021 – MČR v přespolním běhu (Tábor)

Dnes proběhlo MČR mládežnických kategorií v přespolním běhu v Táboře. Prvenství vybojovala dorostenka Kateřina Hadravová v běhu na 3km. Kačka o svém titulu rozhodla v posledním běžeckém okruhu, kde nastoupila a žádná ze soupeřek nezareagovala na zvyšující se tempo. Druhý náš zástupce Pavel Kulík při své premiéře závod v dorostencích nedokončil. Nervozita a rychlý závod vzalo za své.
Včera se konalo také MČR v půlmaratonu u Pardubic. Zde jsme měli zastoupení v mužích Ondru Choura a vybojoval krásné 9. místo v osobním rekordu 1:10,25 hod.
Může jít o obrázek 2 people , people standing a outdoors

 

7.3.2021 – MČR dorostu a juniorstva (Ostrava)

V ostravské atletické hale se 6.-7. března uskutečnilo za přísných epidemiologických podmínek halové MČR dorostu a juniorů. Z tohoto šampionátu vezeme stříbrnou medaili, zásluhou dorostenky Kateřiny Hadravové v běhu na 3000m. Kačka v sobotu v den svých 16. narozenin již od začátku diktovala tempo a souboj o zlato prohrála až v závěrečném kole, i tak čas 10:28,88 minut je novým osobním rekordem. Dokonce zaostala jen dvě vteřiny za krajským rekordem. Juniorka Vendy Ryšavá se držela v první části běhu na 3km v zadních pozicích, ale pak začala stupňovat tempo a bylo z toho nakonec 4. místo v čase 10:47,67 min.

V neděli obě děvčata hned brzo ráno nastoupila k běhu na 1500m. Nejprve šla na start Kačka a hned po startu se držela na čtvrté pozici, tempo v polovině závodu zrychlilo a naše závodnice se propadla na sedmou příčku a závěrečným finišem už nestihla zaútočit na ty nejlepší a bylo z toho nepopulární 4. místo v halovém osobním rekordu 4:50,64 minut, jen 14 setin za oddílovým rekordem. který stále drží z roku 2004 Tereza Měchurová (Dvořáková). Juniorka Vendy Ryšavá zase skvělým finišem vybojovala 6. místo také v novém osobním rekordu 4:58,18 minut.

Nádherné vystoupení našich děvčat a skvělá reprezentace města Česká Lípa.

Gratulujeme!

Může jít o obrázek jeden člověk nebo víc lidí, stojící lidé a indoor

5.3.2021 – MČR dorostu a juniorstva (Ostrava)

O nadcházejícím víkendu se uskuteční halový šampionát dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek v Ostravě.

Bude to velmi zvláštní MČR, jelikož závodníci trénují většinou individuálně, není k dispozici tělocvična, hala a zůstal jen stadion. Vše se uskuteční za přísných epidemiologických opatření a omezeních. Pro mládež v podstatě nebyly žádné letošní halové závody a bude to pro ně vlastně letošní první a poslední halový závod sezóny. Nominace vznikla na základě loňských výsledků a všichni se museli podrobit PCR testu s negativním výsledek.

Náš klub budou reprezentovat dvě běžkyně a to v běhu na 1500 a 3000m. Prvním rokem dorostenka Kateřina Hadravová bude určitě patřit mezi hlavní favoritky v obou bězích. Další závodnicí bude juniorka Vendy Ryšavá.

Na stránce facebooku „jsem atlet“ bude vysílám přímý přenos a naše závodnice můžete sledovat v sobotu v časech 18,00 až 18,25 a v neděli od 10,00 do 10,15 hodin.

Držte palce!

27.1.2021 – Nejúspěšnější sportovec českolipska

V pondělí 25. ledna proběhlo vyhlášení nejúspěšnějších sportovců českolipska za rok 2020. Vyhlášení muselo být s ohledem na vývoj epidemie skromné a proběhlo alespoň online přenosem ze sportovní haly. V odkazu níže si můžete zpětně přenos pustit a velmi rád doporučuji, jelikož náš klub byl hodně vidět!

V kategorii mládeže skončila Anička Černínová na 6. místě, Míša Trčová na 4. místě a vítězkou se stala Kačka Hadravová!
V kategorii dospělých se na 6. místě umístila Kristýna Čechlovská.
V kategorii trenér skončila Verča Sűssnerová na 4. místě.
V kategorii veteránů vyhrál Zdeněk Bufka.
V kategorii kolektiv dospělých se na 2. místě umístil tým žen.
V kategorii za mimořádný výkon zvítězila Kačka Hadravová.
Všem patří velká gratulace
Odkaz na přenos: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR26E4z1iA1PfhDx42VPVGa-kVp9KhlJrPMY3Ucoo3bydX97bXb0up3HauE&v=SerUrJY-GLA&feature=youtu.be

13.12.2020 – MČR v přespolním běhu (Praha)

V pražských Běchovicích proběhlo MČR v krosu. Skvělého umístění dosáhl v mílařích na 4km Ondra Chour, který vybojoval bronzovou medaili! Na 23. místě skončil Honza Karko, i tak v kvalitním závodě super výsledek. V juniorkách skončila Vendy Ryšavá na 14. místě. V mladším žactvu byl Jonáš Samek 35. Ve starším žactvu startovalo nejvíce závodníků a to 94 a Tomáš Knejzlík, který se věnuje více triatlonu obsadil vynikající 8. místo. Pro nemoc nemohla nastoupit naše medailová adeptka Kačka Hadravová. I tak krásné vystoupení našeho klubu.

Na obrázku může být: Karel Chour, sky , closeup a outdoor , text that says 'Sportujeme se sparkou ČESKÁ sporitelna 706 CHOUR STROVSTVI ČR V PRESPOLNIM BEHU BECHOVICE 2020'

28.9.2020 – KPJ nejmladší žactvo (Jablonec nad Nisou)

V Jablonci nad Nisou se v pondělí, v den svátku svatého Václava, konal krajský přebor jednotlivců nejmladšího žactva. Všichni závodníci startovali v běhu na 50m, ve skoku dalekém, v hodu míčkem a běhu na 600m. I přes nepřízeň počasí naši atleti dosáhli skvělých výsledků. Nejlépe se umístil na sedmém místě Štěpán Kmoch ze 43 startujících nadějných atletů. Štěpán byl dokonce nejlepší v hodu míčkem 41,09m, kde získal hodně bodů. Dále byl na 10. místě Tonda Kříž a na 13. místě teprve ročníkem narození 2011 Matěj Blažek. Neztratili se ani ostatní naši borci Tadeáš Nehonský, Filip Kneifl, Jakub Blažek a Štěpán Linhart. Chlapci mají velkou šanci bojovat v sobotu v Mladé Boleslavi o slušné umístění v rámci krajského finále družstev, na které jste samozřejmě všichni zváni.

Z děvčat se nejlépe umístila na 35. místě Karolína Čvančarová, dále byla na 40. místě Anička Chvojková a na 46. resp. 48. místě Kamila a Anna Stárkovi.

Všem děkujeme za předvedené výkony.

Popis není dostupný.

27.9.2020 – MČR v silničním běhu (Běchovice)

Poslední zářijová neděle patří již tradičně nejstaršímu nepřerušenému silničnímu závodu Česká spořitelna Běchovice – Praha. Na 124. ročníku startovala i jediná naše atletka Vendy Ryšavá. Desetikilometrovou trať v rámci MČR zvládla v kategorii juniorek za úžasný výkon 39:09 minut a obsadila 4. místo.

Velká gratulace!

20.9.2020 – MČR žactva (Třinec)

Kačka Hadravová se stala mistryní ČR

 Na druhé straně republiky se konalo MČR žactva. Do Třince odcestovala čtyřčlenná výprava s cílem přivézt jednu medaili.

Jako první nastoupila do bojů Anička Černínová na 100m překážek. Anička zažívala premiéru na MČR a vůbec u ní nebyla znát známka nervozity 🙂 V rozběhu doběhla na 3. místě a zaběhla nádherný oddílový rekord 14,59 s a musela čekat co předvedou další závodnice v rozbězích. Nikdo ze závodnic se nezlepšil a Anička se mohla těšit na první velké finále. Během čekání vstoupili do bojů Štěpán Pícha a Amálka Lorenzová. Štěpán se nominoval ve skoku o tyči a měl slušnou formu, ale technické chyby mu nedovolili zdolat základní výšku a přišlo velké zklamání. Amálka vstupovala do výškařské soutěže jako jedna z favoritek, ale poslední dobou se trápila s technikou a bylo z toho 159 cm a zisk 7. místa. I tak, na starší žákyni slušný výkon! Pak přišlo finále na 100m překážek a Anička předvedla další famózní představení. Znovu vylepšila oddílový rekord na hodnotu 14,48s a jen o 3 setiny skončila na 4. místě. Tohle nikdo nečekal!

Na závěr prvního dne přišla medailová radost 🙂 Postarala se o to Kačka Hadravová v běhu na 1500m. Byla hlavní favoritkou a také to splnila. Po skvělém taktickém běhu a drtivým nástupem do posledního kola zaběhla nový oddílový a dokonce krajský rekord, který byl v držení jablonecké Evy Vítkové z roku 1984! Rekord má nyní hodnotu 4:42,17 min. Kačka je multisportovní závodnice, na co šáhne, to jí jde. O víkendu měla startovat na MČR v duatlonu, ale vybrala si královnu sportu a odměnou ji byla zlatá medaile. Cíl byl teda splněn, ale nikdo nečekal co se stane druhý den v neděli.

Do rozběhu na 200m překážek nastoupila Anička Černínová a zaběhla si osobní a nový oddílový rekord 29,49s. Rekord posunula téměř o jednu vteřinu. V rozběhu doběhla na druhém místě a postoupila přímo do finále. Ve stejnou dobu probíhala soutěž dálkařek a v ní skákala Amálka Lorenzová. Amálka skočila 481cm a nebyla s výkonem spokojená a brala 15. místo. Po necelých dvou hodinách přišlo na řadu finále na 200m překážek a tam Anička šokovala. Výborný start a plynulý přechod přes překážky znamenalo vylepšení oddílového rekordu na hodnotu 29,05s, ale hlavně nečekaný zisk bronzové medaile!!!

Úžasné představení našeho klubu a nádherná reprezentace města České Lípy.

20.9.2020 – MČR do 22 let (Jablonec nad Nisou)

Bronzová Týna Čechlovská na MČR a Míša Trčová na mezistátním utkání

V Jablonci nad Nisou proběhlo o víkendu MČR do 22 let. Na šampionát se nominovali Bohouš Janoušek v hodu kladivem, Kristýna Čechlovská na 4 vrhačské disciplíny a Míša Trčová na vrh koulí. U Míši se předpokládala jedna z medailí, ale v týdnu se musela šampionátu vzdát a musela reprezentovat ČR na mezistátním utkání juniorek v polské Karpaczi. Míša skvěle reprezentovala a vybojovala cenné body za 3. místo, výkonem 13,53m. Míša, která se vrací po operaci byla s výkonem spokojená. Bohouš, který je ještě věkem dorostenec neměl co ztratit a vybojoval 11. místo za výkon 47,57m. Podle slov Bohouše nebyl se svým výkonem spokojený, ale už účast je skvělá a na vše má ještě čas. Kristýna Čechlovská měla těžký vrhačský víkend, ale popasovala se statečně. Hned v první disciplíně vybojovala bronzovou medaili v hodu diskem za výkon 44,70m. V hodu kladivem překonala poprvé v životě padesátimetrovou vzdálenost, konkrétně 50,77m a získala 5. místo v novém oddílovém rekordu. V neděli nastoupila do oštěpařského sektoru a hodila 41,24m a zisk 7. místa. Vše ukončila 10. místem ve vrhu koulí 11,50m.

Všem patří velká gratulace!

 

19.9.2020 – KP mladšího žactva (Jičín)

Jonáš Samek se stal trojnásobným přeborníkem!!!

 V sobotu se v Jičíně konal krajský přebor mladšího žactva. Z klubu odjela malá skupinka, ale ta předvedla medailovou žeň! Nejlepším závodníkem se stal Jonáš Samek, který vybojoval 3 zlaté medaile! Nejprve vyhrál skok daleký v pěkném výkonu 511cm, na 60m překážek dokonce překonal svůj oddílový rekord 9,48s a vše završil během na 150m v čase 19,73s. Jeho kamarád Vojta Novák vyhrál sprint na 60m 8,44s, na 60m překážek si vytvořil krásný osobní rekord 9,62s a bral druhé místo. Ve skoku dalekém skočil 468cm a také bral 2. místo. V běhu na 800m po skvělém finiši vybojoval Honza Entner svou první krajskou medaili za výkon 2:41,05 min. Honza doběhl na třetím místě. Zlatou medaili a také svoji první vybojovala Andrejka Janošíková v hodu míčkem v osobním rekordu 42,81m. Neztratil se ani zbytek výpravy a někteří si vytvořili osobní rekordy.

Gratulace závodníkům 🙂

Popis není dostupný.

16.9.2020 – KPD nejmladšího žactva (Varnsdorf)

Nejmladší chlapci zvítězili ve Varnsdorfu

Ve středu 16. září proběhlo ve Varnsdorfu 3. kolo nejmladšího žactva. Všichni startovali v běhu na 50m, v hodu kriketovým míčkem a ve štafetě na 4x200m. Chlapci podali statečný výkon a po zásluze vyhráli. Nejlépe bodujícím byl Tonda Kříž, hned za ním byl Tadeáš Nehonský a Matěj Blažek. Jelikož je to soutěž družstev, tak mají zásluhu na prvenství i další závodníci jako jsou Tadeáš Neumann, Filip Kneifl, Jakub Blažek, Štěpán Linhart a Tomáš Chmelař. Děvčata nebyla kompletní, a to se promítlo i do konečného umístění a vybojovaly 5. místo ve složení Tonička Nováková, Kamila a Anna Stárkovi, Anička Chvojková, Adélka Drábková, Markéta Sochová a Anička Faltusová. Obě družstva postoupili do krajského finále, které se uskuteční 3. října v Jablonném v Podještědí a tam už půjde o medaile. Tímto zveme všechny rodiče, aby podpořili obě družstva.

Popis není dostupný.

6.9.2020 – MČR dorostu a juniorů (Ostrava)

O víkendu proběhlo v Ostravě MČR dorostu a juniorů. Z tohoto šampionátu vezeme 2 medaile! Trošku se to dalo čekat, podle posledních výsledků, ale největšího překvapení dosáhl dorostenec Bohouš Janoušek v hodu kladivem. Jeho výkon 61,41m stačil na úžasné 2. místo. Juniorka Míša Trčová, která je krátce po operaci vybojovala 3. místo ve vrhu koulí za výkon 12,72m. Dorostenec Petr Stránský nepostoupil na krátkých a dlouhých překážkách do finále. Jeho výkony byly 15,40s resp. 42,87s.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města Česká Lípa.  

Popis není dostupný.

30.8.2020 – KP ST žactva, dorostu, juniorů a dospělých (Rumburk a ML.B.)

O víkendu proběhly krajské přebory staršího žactva, dorostu, juniorů a dospělých. Z těchto přeborů dohromady vezeme 27 cenných kovů, z toho 7 zlatých, 13 stříbrných a 7 bronzových. V sobotu mělo starší žactvo přebory v Rumburku a tam excelovala Anička Černínová, která si vybojovala jednu zlatou na 100m překážek v novém oddílovém rekordu 15,06s a dvě stříbrné medaile na 60m 8,15s, což byl její nový osobní rekord a na 200m překážek 31,27s také v osobním rekordu. Dvě medaile vybojoval Štěpán Pícha a to ve skoku o tyči, když skočil rovné 3 metry a bral stříbrnou placku a v hodu oštěpem získal třetí místo za výkon 41,24m. Amálka Lorenzová si vyskákala druhé místo ve skoku vysokém 158cm a jen o 2 cm byla čtvrtá ve skoku dalekém.

V neděli se konaly přebory dorostu, juniorů a dospělých v Mladé Boleslavi. Nejúspěšnější závodnicí byla žena Kristýna Čechlovská, která vybojovala 3 zlaté medaile a to v hodu kladivem, v hodu diskem a ve vrhu koulí. Tři medaile získal i dorostenec Petr Stránský, který posbíral stříbrné kovy. Druhý byl na 110m překážek, ve skoku dalekém a v běhu na 300m překážek. Juniorka Dominika Širlová konečně zaběhla 400m překážek pod 70 vteřin a to ji vyneslo krásné druhé místo a třetí byla ještě ve vrhu koulí. Dvě medaile získala i Daniela Bendová a to ve vrhu koulí (2. místo) a v hodu oštěpem (3. místo). Vít Nováček byl třetí na 400m a druhý na 1500m. Dorostenec Bohouš Janoušek vybojoval zlato v hodu kladivem 60,44m a třetí místo ve vrhu koulí. Po jedné medaili mají Radek Bekr (2.místo na 400m), Honza Kopřiva (2. místo na 800m PB 2:08,09 min), Štěpán Pícha (3. místo v trojskoku 11,60m), Kateřina Klímová (3. místo v trojskoku), Honza Effler (2. místo ve vrhu koulí), Míša Trčová (1. místo ve vrhu koulí) a Zdenka Janoušková (1. místo v hodu oštěpem PB 36,60m).

Všem patří velká gratulace!

22.8.2020 – 3. kolo II. národní ligy (Turnov)

Ženy vyhrály letošní II. národní ligu a Janoušek překonal letitý rekord v kladivu!

 Družstva mužů a žen ukončila v Turnově letošní tažení II. národní ligy. Družstvo mužů skončilo v posledním kole na 8. místě a celkově skončili na 7. místě. V posledním kole se nejvíce vedlo Honzovi Karkovi, který získal 22 bodů a vytvořil si osobní rekord na 1500m 4:15,88 min. Ještě věkem dorostenec Bohouš Janoušek překonal mužský letitý kladivářský rekord z roku 1974, který držel Bernard Václav. Nová hodnota rekordu je 49,78m.

Družstvo žen vyhrálo i poslední kolo a s přehledem ovládlo II. národní ligu!!! Ženy se zase mohly spolehnout na vrhačskou dvojici Sűssnerová – Čechlovská. Verča vyhrála oštěp 47,64m, druhá byla v disku 43,63m a čtvrtá v kouli. Kristýna ovládla hod kladivem 48,85m a diskem 45,90m a třetí byla v kouli. Vrh koulí byl naší parádní disciplínou, kde jsme získali úctihodných 35 bodů! Po zranění se vrátila Míša Trčová a vrh koulí vyhrála 12,26m. Návrat po 5 letech se povedl Daniele Bendové, která byla pátá v kouli a v oštěpu. Neztratili se ani mladší závodnice. Anička Černínová běžela znovu finále na 100m a bodovala i na dvojnásobné trati. Amálka Lorenzová si vyskákala k narozeninám třetí místo ve skoku vysokém 155cm. Celkem bodovalo 19 žen. Krásný týmový výkon!!!

Všem děkujeme za skvělé výkony v letošní II. národní lize!!!

12.8.2020 – Kontrolní závody (Jablonec nad Nisou)

Neuvěřitelný dorostenec Bohouš Janoušek Na včerejších závodech v Jablonci nad Nisou překonal svůj oddílový rekord v hodu kladivem o plných 8m! Jeho nový výkon je 63,18m a zařadil se na druhé místo letošních republikových tabulek!!! Forma před blížícím se MČR prudce stoupá Osobní rekord si vytvořil i ve vrhu koulí, kde dal 13,01m.
Gratulujeme!!!

Na obrázku může být: one or more people, shoes, sky, outdoor a nature

8.- 9.8.2020 – MČR mužů a žen (Plzeň)

V Plzni proběhlo MČR mužů a žen. V sobotu dosáhla krásného umístění Kristýna Čechlovská v hodu diskem. Hodila si letošní nejlepší výkon 44,28m a skončila na krásném 7.místě  Verča Sűssnerová hodila 41,84m a brala 10.místo  v elitní skupině nejlepších oštěpařek Verča Sűssnerová. Hned prvním pokusem vytvořila nový oddílový rekord. Své náčiní poslala do vzdálenosti 49,83m a vybojovala krásné 8.místo, kde vedoucí pozice získaly reprezentantky Nikola Ogrodníková a Bára Špotáková
Skvělá reprezentace klubu!!!

Na obrázku může být: 1 person, venku

1.8.2020 – MČR v běhu do vrchu (Bělá pod Pradědem)

Juniorka Vendy Ryšavá vybojovala na MČR v běhu do vrchu krásné 6. místo. Těžký náročný závod, který se konal v Bělé pod Pradědem musela absolvovat se startem v pravé poledne, kde teploměr ručičky ukazoval 31 stupňů. Závod na 6km s převýšením více než 600m zvládla za 41:41 minut.
Gratulujeme!!!

Na obrázku může být: 1 person, stojí, shoes, outdoor a nature, text, kde se píše T 465

25.7.2020 – MČR ve vícebojích (Praha)

Nádherné vystoupení na MČR ve vícebojích!

 V Praze se o víkendu konalo MČR ve vícebojích. Tohoto šampionátu se zúčastnila i skupinka našich atletů. Mladší žák Jonáš Samek, starší žákyně Amálka Lorenzová, starší žák Štěpán Pícha a dorostenec Petr Stránský.

V pátek nastoupil do pětiboje Jonáš Samek a předvedl famózní představení!!! Už v první disciplíně v běhu na 60m překážek překonal oddílový rekord 9,63s a skvěle vstoupil do soutěže pětiboje. V hodu míčkem si hodil osobní rekord 52,94m, běh na 60m prolétl za 8,16s (taky osobák, ale s větrem v zádech), v dálce přidal další osobní rekord 517cm. Před poslední disciplínou během na 800m bojoval o bronzovou medaili a tak do běhu dal úplně vše a byl z toho další osobní rekord 2:22,78 min. a skončil na nepopulárním 4. místě jen 12 bodů od medaile. I tak celkový součet 2447 bodů je novým oddílovým rekordem a něco překrásného pro tak mladého závodníka!!!

Starší žák Štěpán Pícha začal devítiboj krásným osobním rekordem na 100m překážek 14,83s, v disku byl trošku zklamaný a dal jen 32,66m, v tyči skočil rovný 3m a první den ukončil osobním rekordem v hodu oštěpem 41,58m a přenocoval na krásném 5. místě. Druhý den nastoupil na 60m a zaběhl čas 7,78s, v dálce si skočil osobní rekord 577cm, v kouli další osobní rekord 11,62m, ve výšce také osobní maximum 162cm a závěrečný běh na 1000m také v osobním rekordu 2:57,82 min. a jeho celkový součet činil 4983 bodů, což byl jeho nový osobní vícebojařský rekord a zisk krásného 5. místa!!!

Starší žákyně Amálka Lorenzová skončila v sedmiboji na 15. místě, ale v hodně silné konkurenci. Její skvělý nový vícebojařský rekord 4285 bodů má velkou hodnotu! Jen o 3 body zaostala za oddílovým rekordem, který pořád drží naše bývalá úspěšná atletka Ivča Reicheltová z roku 2012. Amálka začala osobním rekordem na 100m překážek 15,42s, ve výšce dala skvělých 162cm, v kouli 8,66m a první den ukončila během na 150m v osobním rekordu 20,39s. Druhý den skočila do dálky 516cm, v oštěpu dala 21,09m a před poslední disciplínou během na 800m věděla, že musí běžet těsně pod 2:33, aby překonala oddílový rekord. Dala do toho úplně vše a zaběhla čas 2:33,17 min. což o tři body nevyšlo, i tak byl na světě nový vícebojařský rekord!

Dorostenec Petr Stránský, který má zdravotní problémy s loktem a nemůže se plně do všech hodů opřít, i tak nastoupil a předvedl, že je skvělý bojovník. Úvodní sprinterskou trať na 100m zvládl v osobním rekordu 11,96s, ve skoku dalekém si vytvořil další osobní rekord 634cm, v kouli i přes bolest si vrhl osobní rekord rovných 14m, ve výšce dal 165cm a běh na 400m dal za 54,66s a přenocoval na 7. místě. Druhý den zvládl překážky za 15,30s a hodně pokazil silnou disciplínu hod diskem, kde dal jen 35,46m. Ve skoku o tyči se přenesl přes 370cm a v hodu oštěpem dal 53,07m. I přes zdravotní komplikace slušný výkon a závěrečný běh na 1500m zvládl za 4:53,28 min. a byl na světě nový oddílový rekord 6320 bodů a celkové vynikající 4. místo!!!

Všem patří velká gratulace a úžasné vystoupení našeho klubu!!!

Na obrázku může být: 1 person, stojí, sky, cloud a outdoor

19.7.2020 – 2. kolo II. ligy mužů a žen (Liberec)

Ženy ovládly i druhé kolo II. národní ligy a vedou o tři body před družstvem z Bíliny.

Druhé kolo II. ligy se konalo v Liberci a znovu zaúřadovalo naše ženské družstvo, které s přehledem zvítězilo před družstvem z Turnova. Zase jsme se mohli spolehnout na silné vrhačské zastoupení. Veronika Sűssnerová zvítězila v hodu oštěpem 45,27m, druhá byla v disku 41,90m a ve vrhu koulí 10,47m. Kristýna Čechlovská vyhrála soutěž diskařek 43,03m, druhá byla v hodu kladivem 45,82m a třetí v oštěpu 40,94m. Svůj den měla juniorka Dominika Širlová, která si zaběhla osobní rekord na 400m překážek 1:10,48 min. a brala 3. místo, třetí byla v kouli také v osobním rekordu 10,46m a body brala i v hodu diskem. Šárka Kalvová skončila druhá na 200m 26,47s a získala body i na krátkých překážkách. Oddílový rekord překonala ještě věkem starší žákyně Kačka Hadravová v běhu na 1500m 4:51,85 min. a třetí byla ve skoku o tyči 240cm. Oddílový rekord padl také na 3000m překážek zásluhou Vendy Ryšavé 12:20,25min. a tímto časem vybojovala 11 bodů za vítězství. V královské disciplíně v běhu na 100m byla Anička Černínová na druhém místě v čase 12,86s. Před MČR ve víceboji si Amálka Lorenzová skočila osobní rekord ve skoku do dálky 529cm. Slušné body získala i Lenka Bártová na krátkých a dlouhých plotech. Bodovaly i další závodnice, což svědčí o silném týmu.

Muži si o jedno místo polepšili a skončili na 6. místě. Osobní rekordy si vytvořil Honza Karko v běhu na 800m 1:59,31 min. a na 1500m 4:16,30 min. Patrik Stupka zaběhl v osobním rekordu 3000m překážek 10:45,41 min. a v tyči dal 390cm. Ve výšce zvítězil Jakub Janda 184cm a body přidal i v oštěpu 49,07m. Oddílový rekord překonal ještě věkem starší žák Štěpán Pícha ve skoku o tyči 320cm. Osobní rekord si ve skoku dalekém vytvořil Petr Stránský 623cm, ale pak se zranil v hodu oštěpem, tak doufejme, že bude na MČR ve vícebojích zdravotně v pořádku. Třetí místo vybojoval v hodu kladivem Bohouš Janoušek 43,47m.

Třetí závěrečné kolo se uskuteční 22. srpna v Turnově.

Tabulka po 2. kole:

Ženy                                                             

 1. AC Česká Lípa     16 bodů
 2. AK Bílina              13
 3. Turnov                  13
 4. Jeseniova Praha 8
 5. Karlovy vary       8
 6. Most                        6
 7. Kladno                    6
 8. Litvínov                 2

Muži

 1. Turnov                   18 bodů
 2. Karlovy Vary        14
 3. Bílina                       14
 4. Radotín Praha      12
 5. Jeseniova Praha   11
 6. Kladno                      8
 7. Česká Lípa               7
 8. Rumburk                 3
 9. Liberec „B“              3

Na obrázku může být: 2 people, people standing , sky , outdoor a nature

10.-11.7.2020 – KP víceboje (Liberec)

Úspěšné vystoupení na krajských přeborech ve vícebojích

Ve dnech 10.-11. července se v Liberci uskutečnil krajský přebor ve vícebojích staršího žactva až dospělých. Z tohoto víceboje si odvážíme dvě stříbrné, dvě bronzové medaile, 5 nových oddílových rekordů a nespočet osobních rekordů. Umístění na stupních vítězů jsme měli v kategorii starších žákyň. Hned v úvodní disciplíně běhu na 100m překážek vytvořila Anička Černínová oddílový rekord 15,25s, sekundovala ji i Amálka Lorenzová v osobním rekordu 15,44s. Ve výšce zase úřadovala Amálka, která vytvořila fantastický oddílový rekord 169cm! Anička si připsala 145cm. V kouli vrhli průměrné výkony a v běhu na 150m si zaběhly osobní rekordy 19,68s Anička a 20,52s Amálka. Druhý den začal skokem do dálky a v něm si připsaly skoky za 486cm Anička a 480cm Amálka. Hod oštěpem se nepodařil Amálce, hodila je 18,81m, Anička dala 25,24m a v závěrečném běhu na 800m svedly statečný boj a zaběhly si osobní rekordy 2:37,11min. resp. 2:37,13min. Na stupně pak vystoupala na druhém místě Amálka součtem 4155 bodů, Anička byla třetí za výkon 4090 bodů. Tyto výkony by jim měly stačit na MČR, které se bude konat za 14 dní v Praze. Výborný výkon předvedl i starší žák Štěpán Pícha, který skončil na 3. místě v devítiboji s výkonem 4605 bodů. Překážky začal kvalitním časem 15,07s, v disku dal 32,59m, v tyči 260cm a v hodu oštěpem si vytvořil osobní rekord 38,37m. Druhý den prolétl 60m v osobním rekordu 7,52s, v dálce také dal osobní rekord 553cm, vrh koulí moc nevyšel 9,71m, ale ve výšce si dal další osobák 153cm a závěrečný 1km zaběhl za 3:03,42 min. a také se může těšit na účast MČR. Dorostenec Petr Stránský, který už účast na MČR má již zajištěnou vstoupil do desetiboje z plné přípravy a na některých výkonech byla znát únava. I tak předvedl skvělý výkon 6193 bodů, což je nový oddílový rekord. Petr zaběhl úvodní stovku za 12,08s, v dálce dal 594cm, v kouli 12,98m, ve výšce 168cm, což je jeho venkovní osobní rekord a 400m za 57,21s. Druhý den začal skvělými překážkami a po 20 letech vymazal rekord našeho bývalého úspěšného atleta Dušana Bradáče. Petr proběhl trať 110 překážek za 15,13s, hned v disku přidal další oddílový rekord 40,97m, v tyči skočil 360cm, v oštěpu 53,21m a závěrečných 1500m za 4:50,71 min.

Poslední naší zástupkyní byla dorostenka Lucka Peškařová, která se trápila s achilovkou a dokončila sedmiboj na 5. místě s výkonem 3217 bodů.

Všem gratulujeme za předvedené výkony!!!

4.7.2020 – 1. kolo II. ligy mužů a žen (Bílina)

Famózní představení ženského týmu na 1. kole II. národní ligy v Bílině.

Včera se uskutečnilo 1. kolo II. národní ligy v Bílině. Po loňském postupu mužů a žen  z krajského přeboru nastoupila obě družstva do ligových bojů. Ženy se vrátily po dvouleté odmlce a skvělým týmovým výkonem zvítězily o jeden bod před domácím týmem z Bíliny! Muži se vrátili po 7 letech a skončili na 7. místě. Jelikož letošní sezóna je trochu jiná, z důvodu pandemie, tak letošní kola jsou jen tři a nikdo nebude postupovat a ani sestupovat. I tak nastupujeme do soutěže s tím, že chceme porazit každého soupeře, což na stadionu v Bílině bylo k vidění.

Ženy se vždy mohly spolehnout na vrhačské disciplíny, což také předvedly, kde dohromady získaly více než třetinu bodů. Nejlépe bodující závodnicí byla Verča Sűssnerová, která vyhrála hod diskem 41,50m, a 2x byla druhá v kouli 10,79m a oštěpu 43,97m. Kristýna Čechlovská vyhrála hod kladivem 42,49m a druhá byla v disku 40,95m. Ale překvapily i mladé závodnice ještě věkem starší žákyně Anička Černínová a Amálka Lorenzová. Anička dominovala v královské disciplíně v běhu na 100m, který nečekaně vyhrála ve skvělém čase 12,73s. Amálka vyhrála soutěž výškařek za výkon 162cm a šestá byla ještě ve skoku dalekém 504cm. Blýskly se i ostatní závodnice. Šárka Kalvová doběhla druhá na 200m 26,13s a čtvrtá byla na krátkých překážkách 15,91s. Markéta Málková 5. na 100m 13,20s a 7. v trojskoku, Lenka Bártová třetí na 100m překážek 15,67s, Domča Stránská na 400m překážek doběhla pátá a sedmá na krátkých plotech, Domča Širlová třetí na 400m překážek 72,70s a šestá v disku 29,31m, Zdenka Janoušková pátá v kladivu.

V mužích byl nejlépe bodující Honza Karko, který si vytvořil dva osobní rekordy a to na 400m 52,39s 6. místo, na 1500m 4:20,63 min. 4. místo a třetí byl ještě na 800m 2:00,65 min. Vícebojař Petr Stránský skončil čtvrtý v hodu oštěpem 50,14m a pátý byl ve skoku dalekém 629cm. Tomáš Peterka byl čtvrtý na krátkých překážkách 17,89s, Honza Effler si vrhl osobní rekord v kouli 12,87m a Bohouš Janoušek skončil čtvrtý v hodu kladivem 43,53m.

Druhé kolo se uskuteční 19.července na stadionu v Liberci.

Tabulka po 1. kole:

Ženy                                                              

 1. AC Česká Lípa     176 bodů
 2. Bílina                      175
 3. Turnov                   142
 4. Karlovy Vary       109,5
 5. AK Most                 106
 6. Jeseniova Praha  99
 7. Kladno                    81
 8. Litvínov                 52,5

Muži

 1. Turnov                    211,5 bodů
 2. Bílina                       140,5
 3. Karlovy Vary         140
 4. Jeseniova Praha   127
 5. Kladno                     110
 6. Radotín Praha       83
 7. Česká Lípa              76
 8. Rumburk                 69
 9. Liberec „B“              36

3.7.2020 – (Česká Lípa)

První ligové body posbírali chodci.
Na první ligové kolo letošní sezóny českolipští atleti teprve čekají. Uskuteční se zítra 4. července v Bílině.
Součástí ligových kol je také chůze, která se chodí mimo vlastní soutěž a body se započítávají do patřičných kol. Chodecký závod pro první ligové kolo se konal v Milovicích v sobotu 20. června a ligové bodíky putovali i do České Lípy.
V kategorii mužů byl zisk poněkud skromnější. M Sviták si na pětikilometrové trati zašel časem 35:06 min pro dva ligové body. Bezkonkurenční zde byly především chodci z AC Rumburk.
Lepší to bylo v kategorii žen, kde vévodily naší ligové skupině A chodkyně z Turnova. Druhý nejvyšší zisk a to 9 bodů, získaly v součtu českolipské chodkyně, když šestá došla Lenka Merhulíková v čase 33,32 a sedmá Alena Svitáková za 37:06. Pro obě to byl nový osobní rekord.

28.6.2020 – 2. kolo KP družstev dospělých (Jablonec nad Nisou)

V neděli 28. června se v rámci KP družstev konal i krajský přebor mužů v běhu na 3000 m překážek. První letošní venkovní titul v kategorii dospělých putuje do České Lípy zásluhou Patrika Stupky, který tuto trať absolvoval za 11:10,94 min a zvítězil před Jabloneckými závodníky Petrem Hlaváčkem a Tomášem Dvořákem. Dva osobní rekordy si vytvořil Honza Karko v běhu na 200m 24,61s a 400m 53,21s.

Na obrázku může být: 3 people, people standing , sky , cloud a outdoor

 

27.6.2020 – 2. kolo KP družstev juniorek (Jablonec nad Nisou)

Naše juniorky obhájily ve druhém kole KP družstev, které se konalo 27. června v Mladé Boleslavi, pěkné druhé místo a míří si pro medaile. Pěkný výkon předvedla ve skoku dalekém ještě věkem starší žákyně Amálka Lorenzová, která skočila 503 cm. Hezkými výkony se blýskli i hostující dorostenci. Honza Kopřiva si zaběhl osobní rekord na 400m 55,20s a Jirka Dlouhý na 800m 2:06,56 min.

21.6.2020 – KP mladšího žactva ve vícebojích (Rumburk)

První krajskou medaili po koronavirové epidemii získal mladší žák Jonáš Samek na přeborech vícebojů v Rumburku. Na dnešních vícebojích získal stříbrnou placku v pěkném výkonu 2166 bodů. Dokonce atakoval i rekord Petra Stránského z roku 2016. Jonáš začal výbornými překážkami v novém oddílovém rekordu 9,86s, pak hodil osobní rekord v hodu míčkem 49,94m. Třetí disciplínou byl sprint na 60m a tu proběhl za 8,46s, v dálce přidal 482cm a vynikajícím během na 800m 2:28,44 min. mohl vystoupat na druhou příčku. Jeho výkon by měl stačit na MČR, které se uskuteční na konci července v Praze. Zvítězil Berný z Jičína a třetí byl Novotný z Jablonce nad Nisou. Z žáků ještě závodil Honza Entner, který skončil na 13. místě. Do závodu nenastoupil Vojta Novák, který má problémy s kolenem.

Z dívek byla nejlepší Andrea Janošíková na 11 místě. Andrea si vytvořila celkem 4 osobní rekordy a to hodu míčkem 36,78m, v běhu na 800m, v překážkách a v pětiboji. Na 13. příčce skončila Andrea Treglerová. Ta si vytvořila 3 osobní rekordy. Její nejlepší výkon byl ve skoku dalekém, kde skočila 431cm. Kačka Křenčilová dokončila pětiboj na 20. místě.

Všem patří velká gratulace

Na obrázku může být: 4 people, people standing , shoes , sky a outdoor

17.6.2020 – 1.kolo KP dorostu, juniorů, dospělých (Jablonec nad Nisou a Jičín). 2. kolo nejmladšího a mladšího žactva (Česká Lípa)

O uplynulém víkendu se konaly krajské závody družstev dorostu, juniorů a dospělých. V sobotu 13.6. nastoupila naše děvčata na 1. kolo v kategorii juniorek v Jablonci nad Nisou. Dívky si vedly skvěle a odvezly si 2. místo za domácím Jabloncem. 2. kolo se bude konat 27. června v Mladé Boleslavi. Prvenství v disciplínách vybojovala Lucka Peškařová ve výšce 145cm, Vendy Ryšavá v běhu na 1500m 5:07,41min a Domča Širlová v hodu diskem 29,23m. Velké zlepšení předvedla Jasmine Goda na 100m překážek 16,65s a na krátkých sprinterských tratích. Dorostenci hostují za Jablonec nad Nisou a v něm si vedl dobře Petr Stránský, který skočil 614cm do dálky a hodil oštěpem 57,91m. Bohouš Janoušek zase překonal svůj oddílový rekord v kladivu na 55,34m.

V neděli se konal KP družstev dospělých v Jičíně. Většina našich druholigových atletů si vyzkoušela některé disciplíny. Překvapil mílař Honza Karko, který si zaběhl 2 osobní rekordy na 200m 24,94s a 400m 53,88s. Padly i další osobní rekordy ostatních závodníků.

Dnes pokračovalo v rámci oddílu 2. kolo soutěže nejmladších a mladších žáků na domácím stadionu. Mladší žactvo si vyzkoušelo některé disciplíny, které budou mít o víkendu na krajských přeborech ve víceboji. Nejmladší dívky závodily ve skoku dalekém, ve kterém byla nejlepší Linda Vobrová 311cm před Toničkou Novákovou 307cm. Linda také vyhrála běh na 150m také před Toničkou. Z chlapců byl nejlepší Tonda Kříž v hodu míčkem a v běhu na 600m. Velký příslib a výborné výkony předvádí kluci Blažkovi!

O víkendu se budou rozdávat první krajské medaile v letošní venkovní sezóně a to na krajských přeborech jednotlivců ve vícebojích. Starší žactvo až muži a ženy startují v Liberci a mladší žactvo v Rumburku.

10.6.2020 – 1. kolo nejmladšího a mladšího žactva (Česká Lípa)

Ve středu jsme v rámci oddílu uspořádali 1. kolo soutěže družstev nejmladšího a mladšího žactva. Přípravka závodila v hodu míčkem, skoku do dálky a během na 150m a 600m. Mladší žactvo si vyzkoušelo pětiboj. Dobrou formu prokazuje Jonáš Samek. Ve skoku dalekém poprvé v životě skočil přes 5 metrů a i další disciplíny měl hodně slušné. Ostatní závodníci si také vytvořili osobní rekordy.

V Jablonci nad Nisou pokračovali vrhačské kontrolní závody a dorostenec Bohouš Janoušek zase posunul oddílový rekord o kousek dál. Zlepšil se na 54,56 m a překonal svůj rekord o 20cm.

Již o víkendu se budou konat další závody a to konkrétně soutěže družstev dorostu a juniorů v Jablonci a krajský přebor dospělých v Jičíně.

8.6.2020 – 1. kolo staršího žactva (Česká Lípa)

Na našem stadionu se uskutečnilo 1. kolo soutěže družstev staršího žactva skupiny A. Během sezóny se uskuteční tři základní kola a po něm čtyři nejlepší družstva postoupí do krajského finále, které se uskuteční v září letošního roku. Po prvním kole vede Jablonec nad Nisou, jak v chlapcích, tak v dívkách. Naše děvčata skončili na druhém místě a chlapci na třetím místě, takže dobrý vstup do soutěže. Bylo k vidění mnoho zajímavých výsledků. Amálka Lorenzová vyrovnala oddílový rekord ve skoku vysokém 163cm, zaběhla si osobní rekord na krátkých překážkách 15,73s a hodila si osobák v oštěpu 22,75m. Tři osobní rekordy si vytvořil i Štěpán Pícha. Nejprve na 100m překážek 15,68s, v dálce 526cm a v hodu oštěpem 35,53m. Ještě věkem mladší žák Jonáš Samek zaběhl skvělý osobní rekord na 300m 42,67s a do dálky skočil 487cm. Anička Černínová zaběhla v osobním rekordu 100m překážek 15,71s a v kouli vrhla také osobák 7,91m. Bláža Menšíková si skočila pro osobní rekord v dálce 448cm a osobní rekord zaběhla i ve vítězném „B“ finále na 60m 8,61s. Lucka Křenčilová si zaběhla osobák na 800m 2:45,29 min. Druhé kolo se bude konat 23. června v Rumburku. Již ve středu uspořádáme první kolo nejmladšího a mladšího žactva.

1.6.2020 – Spolu na startu (Česká Lípa)

Dnes nám oficiálně začala atletická sezóna. V rámci projektu Spolu na startu #spolunastartu jsme v rámci oddílu testovali rychlostní disciplíny a oštěp. Nejmenší děti si zazávodili ve sprintu, skoku z místa a hodu medicinbalem

Dorostenec Petr Stránský, který se momentálně připravuje v Jablonci nad Nisou u Dany Jandové, si dnes v rámci vrhačských závodů v Jablonci vyzkoušel hod diskem a hned v prvním závodě překonal svůj oddílový rekord, který má nyní hodnotu 40,44m. Včera již překonal oddílový rekord také dorostenec Bohouš Janoušek v hodu kladivem 54,37m.

7.3.2020 – MČR veteránů (Jablonec n. Nisou)

Na začátku března proběhlo halové MČR veteránů a z jablonecké haly jsme přivezli 8 cenných kovů Dvě bronzové medaile vybojovala Alena Svitáková ve skoku o tyči a v trojskoku. Zdenka Janoušková byla třetí ve vrhu koulí, v kladivu a druhé místo získala v hodu břemenem. Alena Bouchnerová byla třetí v hodu břemenem, v disku a druhá byla v hodu kladivem. Milan Sviták skončil v chodeckém závodě na 8. místě.
Všem patří velká gratulace!!!

Na obrázku může být: 4 people, people standing a child

1.3.2020 – MČR žactva (Praha)

Kačka Hadravová vybojovala stříbrnou medaili na MČR!!!

V Praze proběhl halový šampionát žactva a vybojovali jsme stříbrnou placku, zásluhou Kačky Hadravové v běhu na 1500m. Kačka běžela skvělý taktický závod a překonala nový oddílový rekord po 22 letech v čase 4:52,76 min.
Druhým zástupcem prvního soutěžního dne byl Štěpán Pícha ve skoku o tyči. Štěpán sám sebe překvapil a skočil si pro nový oddílový rekord 315cm a bral 9. místo. Druhý den MČR žactva nám přinesl jeden oddílový rekord. Postaral se o něj Tomáš Knejzlík v běhu na 3000m časem 10:03,75 min. a skončil na výborném 7.místě. Ve skoku vysokém skončila Amálka Lorenzová čtrnáctá za výkon 152cm.

Děkujeme jim za skvělou reprezentaci 

Na obrázku může být: 7 people, stojící lidé

22.2.2020 – MČR dospělých (Ostrava)

Míša Trčová vybojovala na halovém MČR v Ostravě bronzovou medaili v kategorii dospělých!!!! Naprostá pecka!!!  Míša vrhla ve čtvrté sérii 13,91m. Velká gratulace a skvělá reprezentace našeho oddílu a města  

Na obrázku může být: 1 person, sportující

22.2.2020 – KP nejmladšího žactva (Jablonec nad Nisou)

V Jablonci nad Nisou proběhl poslední přebor letošní halové sezóny a to nejmladších žáků. I z tohoto přeboru vezeme nějakou tu placku  Na bronzový stupínek vystoupal Matěj Blažek 💪👍👏 jeho brácha Kuba skončil na 8. místě. V přípravce žáků byl nejlepší Tonda Kříž na 20. místě, Tadeáš Nehonský 29., Kiki Knespl 31. a Tadeáš Neumann 34., Filip Kneifl 40., Štěpán Linhart 50., Milan Pechek 64. a Adam Zemančík 68. Kluci si vše vynahradili ve štafetě na 4x150m a vybojovali bronzovou medaili ve složení Kříž, Nehonský, Kneifl a Knespl  V mini přípravce skončila Johanka Žílová 15., Lola Vobrová 19. a Eliška Kapounová 22. V přípravce žákyň byla nejlepší Sofie Zachová na 46. místě, dále 58. Terka Pokorná, 68. Amálka Knesplová, 78. Linda Vobrová a 101. Anička Faltusová.
Všem blahopřejeme za krásné výkony

Na obrázku může být: 6 lidí

16.2.2020 – KP mladšího žactva (Jablonec nad Nisou)

Skvělý úspěch na KP mladšího žactva v Jablonci nad Nisou! Z dnešních přeborů vezeme 4 ZLATÉ, 1 STŘÍBRNOU a 1 BRONZOVOU medaili!!! Dále jeden oddílový rekord a jeden vyrovnaný!
Základem úspěchu se stali Jonáš Samek a Vojta Novák. Oba dva si odváží po třech kovech 💪 Jonáš vybojoval dva tituly 🏅🏅 a to na 60m překážek v oddílovém rekordu 9,73s a na 300m v osobním čase 43,19s. Pro stříbro si doskočil ve skoku dalekém za výkon 479cm  Vojta získal bronz na překážkách za 10,60s, nebýt kolize na třetí překážce, mohlo být umístění ještě lepší. Vše si napravil ve skoku dalekém, kde si skočil pro osobní rekord 490cm a titul krajského přeborníka 🏅 Další titul 🏅získal v běhu na 60m, kde časem 8,09s vyrovnal oddílový rekord 👏
Velkou smůlu měla Míša Wortnerová, která posbírala tři čtvrtá místa  V běhu na 60m 8,80s ji medaile unikla o jednu setinu, to samé ve skoku dalekém 424cm o jeden centimetr. Čtvrtá byla i na 300m 50,25s. Ve skoku vysokém skončila na 6. místě Terka Mátlová 125cm. Další naši závodníci teprve sbírají zkušenosti a odvezli si alespoň osobní rekordy.
Všem gratulujeme

Na obrázku může být: 3 people, people on stage , people standing a shoes

15.-16.2.2020 – MČR dorostu a juniorů (Ostrava)

ZLATÁ MÍŠA TRČOVÁ!!!!

O víkendu se v ostravské hale uskutečnilo halové MČR juniorstva a dorostu. Pro náš klub bylo velice úspěšné, neboť vezeme zlatou medaili!!! Postarala se o ní juniorka Míša Trčová ve vrhu koulí. Míša vrhla 14,21m což v pohodě stačilo na první místo a potvrdila roli favoritky. Příští týden nás bude reprezentovat v kategorii dospělých znovu v Ostravě.

Dorostenec Petr Stránský skončil v rozběhu na 60m překážek v čase 8,45s a o 6 setin nepostoupil do finále. I celkové 9. místo je krásný výsledek. Petr se ještě objevil ve skoku o tyči a skočil 345cm a bral 14. místo.

V sobotním podvečeru se na start 3000m postavila juniorka Vendy Ryšavá a zaběhla skvělý závod v osobním rekordu 10:46,17 min. a skončila na 9. místě.

 

Všem patří velká gratulace a skvělá reprezentace klubu!!!

 

Není k dispozici žádný popis fotky.

7.-9.2.2020 – MČR ve vícebojích (Praha)

Petr Stránský skončil na 4. místě na MČR ve vícebojích

V pražské hale Otakara Jandery ve Stromovce probíhalo celý víkend halové MČR ve vícebojích. Tohoto republikového šampionátu se zúčastnili i dva naši závodníci. Dorostenec Petr Stránský a starší žák Štěpán Pícha. Nejprve zasáhl do bojů Štěpán, který startoval v pátek dopoledne a vytvořil si během prvního dne tři osobní rekordy a to v běhu na 60m 7,74s, ve skoku dalekém 546cm a ve vrhu koulí 9,79m. Skok vysoký mu tolik nevyšel a skočil jen 147cm. V sobotu nastoupil s náskokem 92 bodů na svůj oddílový rekord a 60m překážek zaběhl za 9,46s, v tyči zdolal 270cm a závěrečný běh na 1000m zaběhl ze všech žáků nejrychleji v osobním rekordu 3:00,42 min. a tím pádem překonal oddílový rekord o plných 134bodů na hodnotu 3544 bodů a zisk 9. místa na MČR.

V sobotu vstoupil do šampionátu Petr Stránský a již v dopoledním programu naznačil, že si přivezl slušnou formu. Nejprve si zaběhl osobní rekord na 60m 7,56s, ve skoku dalekém další osobní rekord 622cm. Ve třetí disciplíně ve vrhu koulí si výrazně posunul osobní rekord na hodnotu 13,82m. Po delší odpočinkové pauze následoval skok vysoký a v něm si Petr zahrál na správného bojovníka, kde se na třech výškách musel zachraňovat až na třetí pokus. Nakonec skočil 174cm, čímž si vytvořil osobní rekord a po prvním dni figuroval na 5. místě s náskokem 237 bodů na oddílový rekord. V neděli ráno nastoupil v plné síle na oblíbený běh 60m překážek a vyrovnal si oddílový rekord 8,35s. Ve skoku o tyči dal 350cm a před poslední disciplínou ztrácel necelých 50 bodů na bronzovou medaili. Závěrečný běh byl soubojem jen mezi Petrem a třebíčským Adamem Havlíčkem, ale útok se nepodařil a zaběhl čas 2:53,89 min., což stačilo na nepopulární čtvrté místo se ziskem 4726 bodů a nový oddílový rekord. Péťa dal do víceboje naprosto vše, takže ta bramborová medaile má cenu opravdového kovu.

Velká gratulace a skvělá reprezentace klubu 🙂

8.2.2020 – Jablonská laťka (Jablonné v Podještědí)

Starší žákyně Amálka Lorenzová skočila v Jablonném v Podještědí neuvěřitelných 165cm a vytvořila nový oddílový rekord 👏👏👏💪 Necelý měsíc před MČR má slušnou formu! Mladší žáci si také vytvořili osobní rekordy. Vojta Novák vyhrál výkonem 145cm a druhý Jonáš Samek 140cm. Mezi muži byl Patrik Stupka druhý za 165cm.
Velká gratulace

5.2.2020 – Halová středa (Jablonec nad Nisou)

Na včerejších halových závodech v Jablonci nad Nisou padly dva oddílové rekordy! 💪👏👍 O vynikající výkon se postarala v koulařském sektoru juniorka Míša Trčová. Míša vrhla čtyřkilové náčiní do vzdálenosti 14,35m, což je o více než půl metru než předvedla před pár dny na KP. Dokonce se dostala na průběžné 2. místo v ženských letošních tabulkách! A zároveň má velkou motivaci bojovat o letní mistrovství světa do Keni 💪
Druhý oddílový rekord překonal dorostenec Petr Stránský ve skoku o tyči, výkonem 375cm Péťa potvrdil výbornou formu před víkendovým MČR ve víceboji, kde bude usilovat o republikovou medaili.
Juniorka Vendy Ryšavá si zaběhla 3km a udělala si osobní rekord 11:01,07 min.

2.2.2020 – KP staršího žactva (Jablonec nad Nisou)

Od pátku byla jablonecká atletická hala plná závodníků, kde se konaly krajské přebory různých kategorií. Dnes závodilo starší žactvo a po včerejších medailových žní, také vezeme pár cenných kovů. Ten nejcennější vybojoval v běhu na 1500m triatlonista Tomáš Knejzlík za čas 4:37,13min. 🙂 Velká škoda, že onemocněla všestranná sportovkyně Kačka Hadravová, která by titul také vybojovala. Přejeme ji brzké uzdravení. Výbornou formu před blížícím se MČR ve víceboji potvrdil Štěpán Pícha, který vybojoval 3 kovy. Nejprve bronzovou medaili na 60m překážek v osobním rekordu 9,21s, poté ve skoku o tyči bral stříbro za 260cm a nakonec další druhé místo v osobním rekordu na 150m 18,95s. 🙂 Stříbrnou medaili získala Amálka Lorenzová ve skoku vysokém za výkon 157cm. Amálka si ještě vytvořila dva osobní rekordy a to na 60m překážek 9,76s (5.místo) a v dálce 470cm (6.místo). Na 60m překážek si vytvořila osobní rekord i Anička Černínová 9,74s a byla z toho brambora 🙁 Ve skoku vysokém skočila 140cm (5. místo) a v dálce skočila halový osobní rekord 451cm. Lucka Křenčilová doběhla na půlce na 5. místě v čase 2:53,55 min. Další naši závodníci předvedli svůj standart a to na dobré umístění nestačilo.

Příští týden náš čeká první mistrovský start a to konkrétně MČR ve víceboji, kde nás bude reprezentovat Štěpán Pícha a Petr Stránský.

1.2.2020 – KP dorostu a juniorů (Jablonec nad Nisou)

Pět titulů krajského přeborníka, jedna stříbrná, šest bronzových medailí a jeden oddílový rekord, to je dnešní úroda z krajského přeboru dorostu a juniorů, které se konalo v atletické hale v Jablonci nad Nisou. Dvě zlaté medaile vybojoval Petr Stránský a to v běhu na 60m překážek 8,50s a na 200m 24,21s, čímž zaostal jen jednu setinu za oddílovým rekordem. Petr si ještě skočil skok daleký a byl z toho výkon 603cm. Týden před MČR ve víceboji potvrdil slušnou formu. Další titul přidal Jirka Dlouhý v běhu na 800m 2:09,11 min. a čtvrtý byl na 400m 56,73s. Oddílový rekord a titul krajské přebornice vybojovala juniorka Míša Trčová ve vrhu koulí za výkon 13,86m a tímto výkonem se zařadila na průběžné 1. místo v republikových tabulkách 🙂

Nečekanou zlatou medaili vybojovala Dominika Širlová ve skoku dalekém. Vytvořila si osobní rekord za výkon 496cm. V její lepší disciplíně ve vrhu koulí se jí tolik nevedlo a brala 4. místo 10,06m. Pro stříbrnou placku si v osobním rekordu doběhl v běhu na 400m Honza Kopřiva 55,63s. Dva bronzové kovy vybojovala ve skokanských sektorech Kačka Klímová a to v trojskoku 9,71m a v dálce 450cm. Slušně se prezentoval Lukáš Hofmann, který si vytvořil 3 osobní rekordy v běhu na 60m 7,85s, 200m 25,37s a 400m 56,35s. V běhu na 400m vybojoval bronzovou příčku. Pro třetí místo si doběhla Eliška Faltová v běhu na 1500m 5:46,35min. Těsně pod stupni vítězů skončil Bohouš Janoušek ve vrhu koulí 11,23m a Ondřej Stehlík na 1500m 4:45,53min. Dárek k zítřejšímu svátku v podobě tří osobních rekordů si udělala Nelča Mazůrková a to na 60m překážek 9,78s, 60m 8,56s, 200m 28,64s. Dvě třetí místa jsme ještě vybojovali ve štafetových bězích na 4x150m.

Všem patří velká gratulace 🙂

31.1.2020 – KP nejmladšího a mladšího žactva v týmovém víceboji (Jablonec)

O pololetních prázdninách proběhl v Jablonci nad Nisou krajský přebor nejmladšího a mladšího žactva v týmovém víceboji. Náš klub měl v každé kategorii po jednom týmu a statečně soupeřil proti dalším družstvům. Nejlepšího umístění dosáhli mladší žáci ve složení Vojta Novák, Pavel Faltus, Honza Entner a ještě věkem nejmladší žák Štěpán Kmoch, který musel zastoupit chybějícího Jonáše Samka. Chlapci skončili na pěkném 4. místě. Na 5. místě skončili mladší žákyně (Andrea Treglerová, Andrea Janošíková, Kateřina Křenčilová a Tereza Mátlová). Stejného umístění dosáhli i nejmladší chlapci (Kristián Knespl, Tonda Kříž, Tadeáš Nehonský a Franta Zelenka). Nejmladší dívky skončily na 9. místě (Tereza Pokorná, Sofie Zachová, Amálka Knesplová a Ela Diartová).

Všem gratulujeme za pěknou reprezentaci klubu a vytvoření osobních rekordů 🙂

Na obrázku může být: one or more people a basketball court

25.1.2020 – KP mužů a žen (Jablonec nad Nisou)

V sobotu 25. ledna se uskutečnil otevřený krajský přebor mužů a žen, kterého se mohli zúčastnit i junioři, dorostenci a starší žactvo. Celkem jsme vybojovali 9 cenných kovů, z toho jednu zlatou, dvě stříbrné a šest bronzových medailí. První letošní titul pro náš klub vybojoval dorostenecký půlkař Jirka Dlouhý, který v běhu na 800m zaběhl čas 2:08,05 min. Pro stříbrnou placku si ve výškařském sektoru doskákala ještě věkem starší žákyně Amálka Lorenzová za osobní halový rekord 158cm. Druhou stříbrnou medaili vybojovala juniorka Domča Širlová ve vrhu koulí 10,17m. Bronzové kovy vybojovali junior Honza Effler v kouli 11,90m, dorostenec Honza Kopřiva na 800m 2:12,62 min., Kuba Janda ve výšce 180cm, juniorka Terka Peškařová v kouli 8,86m a v osobních rekordech dorostenka Nela Mazůrková na 60m překážek 9,89s a juniorka Vendy Ryšavá v běhu na 1500m 5:01,62 min.

Z dalších výsledků si Štěpán Pícha zaběhl osobní rekord na 60m 7,86s. Těsně pod stupni vítězů zaostal dorostenec Vojta Špetlík na 800m 2:14,17 min. Osobní rekordy si vytvořila dorostenka Vanesa Pojerová na 60m 8,73s, 200m 29,32s a 400m 68,72s. Další naši závodníci se v těžké konkurenci už neprosadili.

Další přebory nás budou čekat za týden a to hned celý víkend. V pátek se bude prát o medaile mladší a nejmladší žactvo ve víceboji, v sobotu dorostenci a junioři a v neděli vše uzavře starší žactvo.

18.1.2020 – Novoborský víceboj nejmladšího žactva (Nový Bor)

V sobotu se v Novém Boru uskutečnil Novoborský víceboj nejmladších dětí. Závodilo se ve vyřazovacím sprintu, skoku dalekého z místa, opičí dráhy a hodu medicinbalem. Náš klub reprezentovali svěřenci trenérky Pavly Bartákové a vybojovali i nějakou tu placku  Z ročníku 2011 vyhrál Matěj Blažek a třetí byl Kuba Blažek. V kategorii 2012 vybojovala druhé místo Ema Procházková a z chlapců byl na třetím místě Tomáš Chmelař. Všem medailistům a zúčastněným velká gratulace  

Na obrázku může být: 13 people, people smiling , people standing , child a basketball court

12.1.2020 – KP víceboje a chůze (Jablonec nad Nisou)

O víkendu oficiálně začala halová sezóna. V Jablonci nad Nisou proběhl krajský přebor ve vícebojích a v chůzi. A hned nám zacinkalo….celkem 5x , bylo vytvořeno několik oddílových (3x) a osobních (25x) rekordů a 2 splněné limity na MČR ve vícebojích  Stříbrnou medaili vybojoval starší žák Štěpán Pícha a dorostenec Petr Stránský. Oba dva dokonce překonali oddílové vícebojařské rekordy a splnili limit na MČR ve víceboji, které se bude konat v únoru. Petr nasbíral celkem 4479 bodů a vylepšil oddílový rekord o 68 bodů, který byl v držení Dušana Bradáče z roku 2000. K rekordu mu pomohl hlavně běh na 60m překážek, kde prolétl trať za 8,35s a vylepšil tak o desetinu své maximum. Další osobní rekordy si udělal na 60m 7,62s, ve výšce 168cm a v běhu na 1km 2:52,50 min. Štěpán svým výkonem překvapil nejen sám sebe, ale i ostatní. Jeho výkon 3410 bodů stačil na limit na MČR, ve který ani nedoufal. Dokonce překonal o 11 bodů oddílový rekord, který byl v držení z roku 2015. Štěpán se rozjel po třetí disciplíně, kde si vytvářel jeden osobní rekord za druhým. Rekordy si udělal ve vrhu koulí 9,58m, výšce 151cm, na překážkách 9,52s, v tyči 290cm a v běhu na 1km 3:08,44min. V mírné konkurenci získala stříbro juniorka Kačka Klímová, která si udělala 4 osobní rekordy a to na překážkách 11,62s, v kouli 6,88m, v dálce 464cm a v běhu na 800m 2:56,45 min. Závod nedokončila druhá naše juniorka Adélka Sztoláriková. V nabité konkurenci starších žákyň, kde startovalo 77 závodnic vybojovala bronzovou medaili Amálka Lorenzová, které nevyšla její nejlepší disciplína skok vysoký, jinak by také splnila limit na MČR. Úvodní běh na 60m překážek zvládla v osobním rekordu 9,79s, ale pak přišla nešťastná výška, kde bylo skočeno jen 145cm a přišlo trápení 🙁 Stejný osud měla i naše druhá žákyně Anička Černínová, která si také vytvořila osobní rekord na překážkách 9,87s, ale pak přišla jen nervozita. Obě závodnice jsou teprve prvním rokem v kategorii starších žákyň, takže jejich výsledky teprve přijdou 🙂 V ženské chůzi na 3km vybojovala třetí místo Alena Svitáková.

Všem gratulujeme za předvedené výkony!!!

Na obrázku může být: 1 person, smiling , stojí

8.1.2020 – 1. halová středa (Jablonec nad Nisou)

Před víkendovými přebory ve vícebojích si dnes v Jablonci nad Nisou vyzkoušel formu dorostenec Petr Stránský. V běhu na 60m překážek vymazal 20 let starý rekord a prolétl trať za úžasných 8,43s a ve skoku o tyči také vytvořil oddílový rekord za výkon 340cm. Paráda 👏👏👏💪💪💪

Na obrázku může být: one or more people a basketball court

16.12.2019 Českolipský Kvakoš

Byly přidány informace do sekce propozice. Odkaz zde

12.12.2019 Banánový mítink pro přípravku

Ve sportovní hale v České Lípě jsme uspořádali „Banánový mítink“ pro kategorii přípravek. Děti závodili v běhu na 25m, skoku z místa a hodu medicinbalem. Všichni si odnesli hezký zážitek a ti nejlepší krásné ceny

Na obrázku může být: 4 people, baskebalové hřiště

7.12.2019 Halová sezóna zahájena krajským rekordem!

V Jablonci nad Nisou proběhl každoroční Pomerančový mítink pro žactvo. Jelikož jsme ještě ve fázi přípravy a halová sezóna se ostře rozběhne až v lednu, už dnes na závodech v Jablonci padaly rekordy 🙂 O krajský rekord ve skoku vysokém se postarala mladší žákyně Amálka Lorenzová, která posunula rekord o 2cm na výkon 155cm. Další oddílový rekord vytvořila spolu s Aničkou Černínovou na překážkách 9,92s. Oddílový rekord vytvořil na překážkách i Vojta Novák, který si výrazně vylepšil čas na 10,05s. Osobní rekordy si vytvořili i další členové našeho klubu. Štěpán Pícha běžel poprvé 60m pod 8 vteřin 7,95s a skočil si pro velký osobní rekord v dálce 529cm. V běhu na 300m si vytvořili osobní rekordy Lukáš Hofmann 40,87s, Vanesa Pojerová 48,81s, Míša Wortnerová 50,95s, Amálka Lorenzová 46,52s a Jonáš Samek 46,38s. Jonáš si vylepšil rekordy ještě v dálce 445cm a na překážkách 10,40s. Lucka Peškařová skočila krásných 150cm do výšky a vrhla 9,98m. Nela Mazůrková zaběhla skvělé překážky 9,69s a hladkou šedesátku měla také v osobním rekordu 8,59s.

Gratulujeme 🙂

24.11.2019 Skvělá reprezentace Honzy Karka na MČR!

V Dříteči u Pardubic se konalo MČR v přespolním běhu v kategorii dospělých a juniorů. Svou premiéru si odbyl Honza Karko a vedl si naprosto skvěle. V den svých 27. narozenin doběhl na 27. místě v čase 13:14 min. 🙂 Na čtyřkilometrové trati zaostal za vítězným Davidem Follerem z Brna jen o 1 minutu. Velká škoda, že nemohl startovat náš nejlepší běžec Ondra Chour, který má natažený stehenní sval. Naše odchovankyně Terka Hrochová ze Škody Plzeň vybojovala 3. místo v ženské kategorii.

Velká gratulace 🙂

Na obrázku může být: 1 person, smiling , child , sky , outdoor a nature

22.11.2019 Honza Karko bude bojovat na MČR v přespolním běhu

Zítra se uskuteční poslední MČR v letošním roce. V Dříteči u Pardubic proběhne republikový šampionát dospělých v přespolním běhu. Náš klub bude reprezentovat Honza Karko v kategorii mílařů. Držíme palce

Na obrázku může být: one or more people a text

24.10.2019 Alena Bouchnerová bronzová na MČR veteránů

Na stadionu pražské Kotlářky se 19. října konalo MČR veteránů v klasickém pětiboji. Náš klub reprezentovala Alena Bouchnerová v kategorii do 60 let a vybojovala bronzovou medaili!

Gratulujeme 🙂

16.10.2019 Veterán Zdeněk Bufka se stal mistrem republiky!

Pražský maraton ve Stromovce letos hostil téměř 150 vytrvalců, kteří zde minulou sobotu bojovali o tituly mistrů republiky ve veteránských kategoriích. Krásné podzimní počasí sice přilákalo spoustu návštěvníků, kteří povzbuzovali běžce, ale nezvyklé teplo se podepsalo na dosažených časech závodníků. V kategorii nad 60 let přesvědčivě zvítězil Zdeněk Bufka, jehož aktivní činnost podporuje město Česká Lípa. Atlet AC Česká Lípa tak po jarním mistrovském titulu z ultramaratonu získal další v maratonu.

14.10.2019 Petr Stránský překonal v desetiboji hranici 6 tisíc bodů 

Dorostenec Petr Stránský překonal o víkendu na přeborech Prahy šestitisícovou hranici bodů v desetiboji! Celkem nasbíral 6106 bodů a překonal tak svůj oddílový rekord z května letošního roku o 134 bodů. První den nezačal moc dobře. V běhu na 100m zaznamenal čas jen 12,22s a ve skoku dalekém se zachraňoval až na třetí pokus a bylo z toho jen 561cm. Pak se obrátil list a vytvořil si osobní rekordy ve vrhu koulí 12,48m, ve výšce 166cm a v běhu na 400m 53,49s.

Druhý den začal také osobními rekordy na 110m překážek 15,41s a v disku to byl dokonce oddílový rekord 38,50m. Ve skoku o tyči překonal krásných 360cm a už se dalo očekávat, že hranice 6 tisíc bodů bude překonána. V oštěpu se trochu trápil, ale svůj standard potvrdil výkonem 51,26m. V závěrečném běhu na 1500m si vytvořil další osobní rekord 4:47,47 min. a výkon byl na světě.

Velká gratulace!!!

30.9.2019 Muži i ženy postupují do II. ligy!!!

V Děčíně se uskutečnila baráž mužů a žen o účast ve II. lize za účasti devíti týmů. Naše družstva vyhrála s přehledem krajský přebor a díky velkému nasazení celého týmu se povedl postup do II. ligy jak mužům z druhého postupového místa, tak i ženám, které dokonce baráž vyhráli!

Mužskou baráž vyhrál Spartak Praha 4 „B“, druhé bylo naše družstvo a třetím postupujícím byl SC Radotín Praha. Ženskou baráž vyhráli naše ženy, druhé místo obsadily ženy TJ Sokol Praha Královské Vinohrady a třetím postupujícím byl Litvínov.

Individuálně naši borci zvítězili na 200m (Petr Nejedlý), 1500m (Kateřina Hadravová), 5000m (Laura Matulová), 400m překážek (Vendy Ryšavá), tyč (Patrik Stupka), koule (Michaela Trčová), kladivo (Kristýna Čechlovská), chůze na 5km (Lenka Merhulíková), disk a oštěp (Verča Sűssnerová).

Nejlépe bodujícím v baráži se stal Vojta Dressler s 23 body, před Petrem Nejedlým a Patrikem Stupkou s 20 body. U žen nejlépe bodovala Verča Sűssnerová s 32,25 body, před Kristýnou Čechlovskou s 29 body a Vendy Ryšavou s 27 body. Důležitý však byl každý bod!!!

Gratulujeme týmu mužů a žen pod vedením Miloslava Svitáka, Radka Bekra a Ivany Slaměné!

Tady se můžete podívat na jednotlivé body všem závodníků a závodnic:

body muži                                        body ženy

2.10.2019 Rozhovor s Milanem Svitákem

Českolipští atleti a atletky od začátku převyšovali své soupeře a zaslouženě postoupili do druhé ligy

V pondělním Výsledkovém servisu jsme v Městských novinách uvedli krátkou zprávu o postupu českolipských atletů a atletek do druhé ligy. Tento úspěch si ale určitě zaslouží větší prostor, a proto jsme požádali jednoho z vedoucích a zároveň trenérů oddílu AC Česká Lípa Miloslava Svitáka, aby nám více okomentoval úspěšné tažení místních atletů do ligových soutěží.

Když oba atletické týmy vstupovaly do sezony, bylo jednoznačně cílem postoupit do druhé ligy?

Ano! Věřili jsme tomu, že se to povede. První polovina loňské sezony byla slabá, ale kluci, kteří patří k „tvrdému jádru“, myslím tím především Radka Bekra, Patrika Stupku a některé další, pochopili, že je to především jejich družstvo a začali zdravě hecovat ostatní. Již na podzim muži předvedli, že mohou porazit kohokoli a když bylo zřejmé, že až se spojí v ženách krajské družstvo se sestupujícími ligovými závodnicemi, mělo by to také stačit. K tomu vedení klubu přesvědčilo Veroniku Süssnerovou, aby nehostovala a závodila doma, nastupovala opět Týna Čechlovská, v mužích se podařilo získat do klubu výborné běžce Honzu Karka a Romana Mazurka, tři mládence a jednu dívku pustil na hostování AC Jablonec. Takže do prvního jarního kola vstupovala obě družstva s tím, že se jde vyhrávat a od prvního kola převyšovala ostatní soupeře o několik tříd. A když se vyhrává, tak to baví, a daří se.

Jak se tvořily sestavy? Byl problém někoho přesvědčovat, aby startoval či naopak bylo cítit ode všech nadšení pro družstva?

Jak už jsem naznačil v první odpovědi, naprostá většina se pustila s chutí do tréninku a závodění a na baráž jsme s těžkým srdcem museli několika závodníkům říct, že se již mezi 24 členů družstva nevejdou. Bylo příjemné cítit tu chuť udělat pro úspěch maximum. Obdivuhodné bylo i to, jak se stmelila obě družstva, přestože zde bylo velké věkové rozpětí.

Jaký je strop obou týmů? 

To se teprve uvidí. Ženy mají velkou šanci být ve druhé lize úspěšné, muži budou muset o své udržení bojovat.

Je to samozřejmě úspěch družstva, ale dal by se někdo ohledně výkonů či zisku bodů především vyzdvihnout?

Pěkných výkonů bylo víc. Vynikající byl oštěp Veroniky Sűssnerové, ale kvalitní byly všechny její vrhy, stejně jako vrhy Kristýny Čechlovské, v kouli jednoznačně kralovala Míša Trčová, ve sprintech byla vynikající Markéta Málková a chválit by se dalo dlouho. Ale nejdůležitější bylo, že se v každém kole, včetně baráže, do bodování zapojilo více než 20 závodnic. Mezi muži v jednotlivých kolech nejvíce bodovali Radek Bekr s Patrikem Stupkou. V baráži byl nejúspěšnější hostující Vojtěch Dresler. I zde by se dali vyjmenovat další a i zde vždy bodovalo okolo dvaceti závodníků

Můžeme pro příští sezonu očekávat od atletů AC i nějaký individuální průlom v české špičce? Ať už v dospělé, juniorské či žákovské kategorii?

Kvalitní závodníky máme a věřme, že se posuneme zase o kousek výš. Vynikající výkony, především ve skoku vysokém, podává mladší žákyně Amálka Lorenzová. Ještě rok bude starší žákyní letošní mistryně ČR v přespolním běhu Kateřina Hadravová. Do české špičky patří v kouli juniorka Míša Trčová. Nadějně vypadá návrat vrhačky Kristýny Čechlovské, letos dvakrát šesté na MČR do 22 let. Flintu, nebo spíš disk, do žita jistě nehází Veronika Sűssnerová a v šírší české špičce se drží běžec Ondřej Chour a návrat na medailové pozice se očekává i od dorostence Petra Stránského. Ale překvapit může i někdo další. Že i z našeho oddílu se dá zamířit vysoko, letos předváděli odchovanci našeho oddílu, kteří startují za škodu Plzeň a to Tereza Hrochová, která se nyní připravuje do Argentiny na mistrovství světa v běhu do vrchu, nebo Pepa Adámek, který se probojoval do finále mistrovství Evropy do 22 let ve skoku vysokém.

autor: Alex Neugebauer

29.9.2019 Skvělá reprezentace na mezikrajovém utkání mladšího žactva

V Jablonci nad Nisou se dnes konalo mezikrajové utkání mladšího žactva Libereckého, Pardubického, Královéhradeckého kraje a hlavního města Prahy. Náš klub reprezentovali Vojta Novák, Amálka Lorenzová a Anička Černínová. Vojta nastoupil do rozběhu na 60m a časem 8,41s postoupil do finále, kde obsadil 7. místo za čas 8,55s. Vojta byl ještě členem stříbrné smíšené štafety na 8x200m. Na 60m překážek nastoupili Anička s Amálkou a prvně jmenovaná prolétla trať za skvělých 9,76s. Škoda silného větru do zad, mohl to být krásný oddílový rekord, ale i tak skvělé druhé místo. Amálka zaběhla za 10,04s a skončila na 4. místě. Pak se rychle přemístila do výškařského sektoru a tam si vytvořila nový osobní a vyrovnala oddílový rekord za výkon 158cm! A jednoznačně vyhrála. Liberecký kraj obsadil krásné druhé místo.

Děkujeme za skvělou reprezentaci!!!

 

8.9.2019 Muži i ženy vyhráli KP družstev a míří do baráže o II. ligu

Zlatá tečka za letošním krajským přeborem družstev.

V neděli 8. srpna se konalo v Turnově poslední kolo krajského přeboru atletických družstev mužů a žen. Obě českolipská družstva mohla nevyhrát spíše již jen teoreticky, ale přes to nenechala nic náhodě a i v posledním kole demonstrovala svoji převahu. Muži nasbírali 376 pomocných bodů a druhé Jablonné předstihli asi o 150 bodů, ženy vybojovaly vítězství s 332 body, druhý LIAZ Jablonec jich získal 161.

I když i dnes se podíváme na ty, kteří přinesli nejvíce bodů, je třeba si uvědomit, že suverenita našich týmů je postavena především na tom, že všichni bojují za úspěch celku a každý kdo nastoupí je důležitý a je součástí vítězného tažení. Ale kompletní výsledky najdete na https://online.atletika.cz/vysledky/40618/ tak alespoň stručně. V družstvu mužů byli opět největšími tahouny Radek Bekr, Jan Karko a Patrik Stupka a poprvé se přes 30 bodů dostal i Petr Stránský. Radek Vyhrál běh na 400 m, na 400 m překážek a byl druhý v běhu na 100 m, Patrik Byl první v běhu na 110 m překážek, druhý na 400 m překážek a v tyči. Jan Karko byl první v běhu na 800 a 1500 m a třetí v běhu na 200 m. Petr Stránský byl první ve skoku dalekém, hodu oštěpem a byl druhý v běhu na 400 m. Petr Nejedlý zvítězil v běhu na 100 a 200 m, Roman Mazůrek byl první v běhu na 3000 m druhý v běhu na 1500 m a ještě přidal sedmé místo v běhu na 800 m. Míra Špaček byl druhý ve vrhu koulí, kterou vyhrál Honza Effler, a třetí byl v hodu diskem a šestý v kladivu. Hynek Bárta byl třetí v trojskoku, čtvrtý ve skoku vysokém a pátý na 100 m, a více než dvacet bodů získal ještě Vítek Nováček, který byl třetí v běhu na 800 m, 3000 m a byl šestý v běhu na 110 m překážek. Pokračovat by se dalo závodníky, kteří připojili další slušný bodový zisk.

Mezi ženami si nejlépe vedla Markéta Málková, která vyhrála 100 a 200 m a trojskok. Veronika Süssnerová byla první v oštěpu a druhá v disku a kouli, Lenka Bártová byla první v běhu na 100 m překážek, druhá ve skoku dalekém a třetí ve skoku vysokém. Kateřina Klímová se umístila na druhém místě v trojskoku, třetí byla v běhu na 100 m a šestá ve skoku dalekém. Dominika Stránská vyhrála 800 m, a druhá byla v běhu na 400 m překážek, Kateřina Hadravová vyhrála 3000 m chůze a skok o tyči, ve kterém vytvořila nový oddílový rekord, Zdena Janoušková byla druhá v hodu oštěpem, třetí v kouli a šestá v kladivu. Dvaceti bodů dosáhla i Mirka Perutková druhá v běhu na 400 m, čtvrtá v oštěpu a sedmá na stovce. A zmínit bychom měli i Týnu Čechlovskou, která v noci přiletěla z Turecka a za pár hodin vyhrála kladivo a připojila druhé místo v disku. A opět dobré body přidaly i další atletky.

Na závěr si obě družstva vychutnala medailový ceremoniál, při němž obdržela př